Інтернет-магазин бджільництва
Маєте питання? Отримайте консультацію у зручному для Вас месенджері.

Що таке суш? Опис, сорти та запас суші для пасіки

  • Що таке суш? Опис, сорти та запас суші для пасіки

Сушь — це спустошені стільникові рамки, з яких раніше був викачаний мед. Брак суші в бджільницьких господарстві може спричинити за собою затримку розвитку бджолиних сімей, а також в перспективі знизити продуктивність бджіл в сезон активного медозбору. Можна сказати, що сушь - це своєрідний пасічний капітал, і кожен сезон його потрібно збільшувати.

До складу суші входять:

  • Бджолиний віск;
  • Водорозчинні речовини, що вимиваються в ході обробки суші водою;
  • Чи не розчиняються у воді невоскових речовини, що становлять основну маси мерви;
  • Вода, що визначає вологість суші.

Торгові сорти суші

Сушь відрізняється різним вмістом воску - саме це визначає її восковмісткість і торговий сорт:

  • Перший сорт — це бурштинова і світла сушь, восковмісткість якої становить понад 70%;
  • Другий сорт — сушь темно-коричневого відтінку з просвітом на денцях, восковмісткість якої становить близько 55-70%;
  • Третій сорт — всі інші різновиди суші, чия восковмісткість менше 40%.

Також є некондиційна сушь, яка обтяжена домішками перги і меду, або відрізняється наявністю на поверхні цвілі і прілих ділянок.

Використання суші в бджільницьких господарстві

Достатня кількість суші на пасіці дозволяє підтримувати швидку побудову сот, що в перспективі позитивно відбивається на зборі меду. Сушь можна назвати таким собі фундаментом для побудови бджолиного будинку. Для однієї сім'ї потрібно близько 10-15 рамок. Звичайно, бджоли можуть побудувати вощину власними силами, але це зазвичай займає більше часу.

Якщо суші буде недостатньо, вулик буде перенаселяти. Весь свій час комахи будуть витрачати на будівництво сот, через що різко знижується здатність збірки нектару. Проблеми з перенаселенням також провокують розвиток захворювань, які негативно вплинуть на процеси розмноження.

За розширення бджолиного вулику слід братися з приходом весни. У цей період бджоли потребують досить великого простору для здорового розвитку та розмноження. Крім цього до уваги береться кількість розплоду. Зрозуміти, що необхідні додаткові рамки можна, зазначивши наявність комах, а також їх личинок, за межами заставної дошки. Сушь володіє стандартними розмірами, так як всі бджоли будують свій будинок по одному і тому ж шаблону.

Найбільш поширеною проблемою, з якою зазвичай стикаються бджолярі, вважається високий ризик зараження всього вулика. Якщо куплена або заготовлена сушь заражена, комахи покинуть вулик або захворіють. Тому при заготівлі або купівлі суші дуже важливо стежити за її якістю.

Як заготовлювати сушь?

Тим бджолярам, які хочуть заготовлювати сушь самостійно, а не купувати її, доведеться витратити близько 2-3 роки на те, щоб активно підставляти вощину бджолам. Як при цьому відрізняються активна підстановка і неактивна? При неактивній підстановці вощини досить в сезон підставляти всього 4-5 рамок. Даний процес буде не дуже сильно навантажувати бджіл, і молоді особини будуть вдаватися до виділення воскових залоз на потрібну справу, замість того, щоб витрачати сили на забудову переходів між рамками.

Коли необхідно заготовлювати сушь терміново, слід щотижня перевіряти те, наскільки відбудовуються стільники. Якщо бджолина сім'я з цим добре управляється, можна доставляти додаткові рамки. Перед цим тільки потрібно прибрати заново відбудовану вощину ближче до краю гнізда.

Сильний і активний рій здатний всього за один тиждень відбудувати близько 12 рамок, після чого його активність знижується, і він може дати ще десь близько 5 рамок. З медоносними сім'ями вдаватися до активної підстановці не рекомендується, однак якщо сім'я сильна, вона зможе відбудувати приблизно 8 рамок.

Related Products

НовинкаСупер ціна
278.00
НовинкаСупер ціна
278.00
Наш вибірСупер ціна
174.00

Related Articles